Centrum logistyczne Warszawa | Centrum logistyczne Europolis Błonie

Centrum logistyczne Europolis Park Błonie posiada dwóch nowych klientów

Europolis Park Błonie wynajął kolejną powierzchnię na swoim terenie. Tym razem, klientami centrum logistycznego stały się firmy PCMS oraz Green Factory Logistics. W ręce Green Factory Logistics, firmy produkującej oraz sprzedającej warzywa i owoce, trafiło 4 700 mkw. powierzchni. Jako magazyn wykorzystano 576 mkw, na obszarze 3 400 mkw. urządzono chłodnie, ponieważ produkty wymagają odpowiedniej temperatury składowania, natomiast pozostała powierzchnia została zaadaptowana pod pomieszczenia biurowe. Spółka PCMS, zajmująca się logistyką, z kolei zdecydowała się na wynajęcie 2 336 mkw.

Renata Osiecka, pracująca jako Partner Zarządzający AXI IMMO wskazuje, że ubiegły rok był dla magazynów zlokalizowanych w podwarszawskim Błoniu bardzo udany. Wcześniej większym zainteresowaniem cieszyły się centra mieszczące się w Ożarowie Mazowieckim oraz na obszarze Pruszkowa. Niemniej jednak, kompleksy w Błoniu zwiększyły swoją konkurencyjność dzięki znacznym obniżkom czynszów.

Zdaniem Renaty Osieckiej na ożywienie w II strefie rynku magazynowego, a więc również w odniesieniu do błońskich centrów, wskazuje przede wszystkim fakt, że dotyczyło jej 70 % umów najmu w sąsiedztwie stolicy zawieranych w czasie I kwartału 2013 roku.

Europolis Park Błonie funkcjonuje niedaleko Warszawy, w odległości 25 kilometrów od aglomeracji. Obok znajduje się trasa E 30. Cały kompleks składa się z 176 000 mkw. powierzchni. Planowana jest jednak jego rozbudowa do 317 000 mkw. Inwestorem, w rękach którego znajduje się centrum jest CA IMMO.

  • 18 kwietnia 2014
  • by admin
  • 0 Tags
  • 0 Comments

0 Comments